Zmieniamy się dla Was. Już wkrótce nowa odsłona strony Kenpol Energy™ Zapraszamy do rejestracji na Portalu B2B!
Fotowoltaika Klimatyzacja Pompa ciepła
No Comments

Dom to wyjątkowe miejsce, gdzie możemy czuć się bezpiecznie i komfortowo. Staramy się, żeby chronił nas przed zagrożeniami z zewnątrz. Jednak czy podejmowane przez nas działania są rzeczywiście skuteczne? Czy zapewniamy swoim bliskim czyste powietrze?

Czyste powietrze to podstawa!

Według badań, na temat jakości powietrza i jego wpływu na długość ludzkiego życia prowadzonych przez instytut polityki energetycznej Uniwersytetu w Chicago, zanieczyszczenia powietrza na terenie Polski skracają życie jej mieszkańcom średnio o 0,9 lat!
Można więc bez cienia wątpliwości wysunąć wniosek, że zła jakość powietrza stanowi jedno z największych zagrożeń życia i zdrowia w dzisiejszych czasach. Czy w obliczu tak przerażających statystyk nadal możesz w pełni uczciwie stwierdzić, że robisz wszystko, aby ochronić swoją rodzinę, przed tym zagrożeniem? Czy w twoim domu jest czyste powietrze?

Zanieczyszczone powietrze z zewnątrz przedostaje się do środka budynku, bez specjalnej zgody i wiedzy jego mieszkańców. Istnieją jednak skuteczne sposoby pozwalające na oczyszczenie go ze szkodliwych substancji. Jednym z nich jest rekuperacja. 

Czyste powietrze, a rekuperacja

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to proces polegający na wymianie nieświeżego powietrza z wnętrza budynku na świeże i przefiltrowane z zanieczyszczeń, pozyskane z zewnątrz. Dzięki zastosowaniu tego procesu w środku cały czas znajduje się świeże powietrze oraz utrzymuje się, stała temperatura.
Proces rekuperacji eliminuje wahania temperatury, poprzez odzyskiwanie ciepła z odprowadzanego na zewnątrz powietrza. Ponadto może przebiegać przez cały rok, dzięki czemu możesz cieszyć się czystym powietrzem oraz optymalną temperaturą w swoim domu, bez konieczności otwierania okien i wietrzenia.

Pozostałe zalety rekuperacji

Rekuperacja stanowi dużo lepszy sposób filtrowania powietrza niż korzystanie z oczyszczaczy, które przefiltrowują jedynie powietrze znajdujące się w jednym pomieszczeniu oraz nie mają wpływu na regulację temperatury wewnątrz budynku.

Dzięki instalacji rekuperatora otrzymujesz gwarancję, że twój dom stanowi prawdziwie bezpieczne miejsce, w którym jego mieszkańcom nic nie zagraża. 

W dodatku eliminujesz straty energii związane z utratą ciepła, przez co oszczędzasz na kosztach ogrzewania. Nie musisz też martwić się, że w twoim domu pojawi się grzyb i pleśń, ponieważ rekuperacja znaczenie zmniejsza wilgotność powietrza.

Rekuperacja: koszty

Koszt rekuperacji jest kwestią indywidualną, zależną od specyfiki danego budynku i potrzeb jego mieszkańców. Z tego względu najlepiej jest się umówić na bezpłatny audyt i wycenę, jaką świadczy firma Kenpol na ternie całej Polski. 

Zapraszamy do kontaktu z naszym przedstawicielami, którzy wyjaśnią wszystkie twoje wątpliwości dotyczące rekuperacji i umówią cię na bezpłatny audyt i wycenę.

Rządowa dotacja „Czyste powietrze”

Obecnie można skorzystać z dotacji oferowanych w ramach programu  „Czyste powietrze”, finansowanego z budżetu państwa. Dotacja „Czyste powietrze” jest skierowana do właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych i ma na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. W zależności od wysokości dochodu można otrzymać dofinansowanie niezbędne do zainstalowania ekologicznego systemu ogrzewania, pokrywające nawet w 90% jego koszty.

Czyste powietrze i jego wpływ na ludzki organizm

Ludzki organizm potrzebuje tlenu do życia, jednakże jakość pobieranego powietrza również ma ogromne znaczenie. Człowiek, który na co dzień wdycha czyste powietrze, posiada zdecydowanie wyższą jakość życia. Nie jest tak narażony na choroby płuc i układu krążenia jak te osoby, które żyją w miejscach o bardzo niskiej jakości powietrza. Ponadto, czyste powietrze ma również dodatni wpływ na samopoczucie, koncentracje oraz odporność.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami i zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny! Nasze usługi realizujemy na terenie całej Polski. Zadzwoń do wybranego oddziału i umów się na bezpłatną konsultację. Zapraszamy!Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge