Zmieniamy się dla Was. Już wkrótce nowa odsłona strony Kenpol Energy™ Zapraszamy do rejestracji na Portalu B2B!
Maty grzewcze Maty infraredowe
No Comments

Pewnie zastanawiasz się, w jaki sposób ogrzać swój dom. Nie wiesz, który sposób będzie najwygodniejszy, najtańszy i najbardziej wydajny? Idealnym rozwiązaniem wydają się być maty infraredowe, które wykorzystują ogrzewanie na podczerwień, aby zapewnić Tobie oraz Twojej rodzinie maksymalny komfort użytkowania.

Jakie ogrzewanie domu wybrać?

Wszystko zależy od tego, jakie pomieszczenia chcemy ogrzać oraz na jakim etapie remontu czy budowy domu jesteśmy. Maty infraredowe tak naprawdę możemy zainstalować wszędzie – na podłodze, suficie czy nawet w ścianach. Istnieją różne typy ogrzewania domu. Jednym z nich jest np. ogrzewanie akumulacyjne, które utrzymuje ciepło przez dłuższy czas. Jeżeli chcemy, szybko, tanio i łatwo ogrzać swój dom, wybierzmy system podłogowy. W tym przypadku maty grzewcze umieszczone są na posadce, tuż pod panelami. Maty infraredowe możemy zainstalować także w suficie oraz w ścianach. Ogrzewanie sufitowe przyda nam się gdy chcemy ogrzać duże pomieszczenia, a ścienne zapewnia wysoki komfort cieplny oraz jest szybkie i wydajne. 

Maty grzewcze a folie – czy to jest to samo?


Wiele osób mylnie uważa, że maty grzewcze i folie grzewcze to jest to samo. Folie grzewcze na podczerwień czasami nazywa się matami, ale typowe maty grzewcze to nie folie! Różnica tkwi wyglądzie i sposobie ich montażu. Montaż mat infraredowych jest bardzo prosty i świetnie nadaje się do instalacji np. bezpośrednio pod płytki. Folia grzewcza natomiast zawiera komfort równomiernego nagrzewania i może posłużyć nam przez długie dekady.

Mata węglowa – co to jest?

Mata węglowa, to nie mata grzewcza. Ma ona za zadanie prowadzić filtrację przeciwpyłową. Ta włóknina przeciwfiltracyjna służy do oczyszczania powietrza w rekuperacji, jednostkach wentylacyjnych lub okapach kuchennych. W porównaniu do mat infraredowych nie jest systemem grzewczym, a jedynie stosuje się ją jako filtr.

Panele na podczerwień – czy to się opłaca?

Inną formą ogrzewania na podczerwień są panele. Wiele ludzi decyduje się na tego typu panele grzewcze. Opinie są przez to bardzo pochlebne. W dzisiejszym świecie, podczas gdy ceny tradycyjnych form ogrzewania idą w górę, ludzie coraz częściej decydują się na inne rozwiązania. Są nimi np. panele na podczerwień, które są wydajne, tanie i nowoczesne. Idealnie sprawdzą się zarówno w domach jednorodzinnych jak i dużych firmach. Działanie paneli na podczerwień możemy porównać do Słońca. Panel wytwarza fale, które nie ogrzewają powietrza, a osoby, ściany i przedmioty w pomieszczeniu. Ekologiczne i wydajne formy ogrzewania domu są jak najbardziej opłacalne. Przynoszą nam korzyści nie tylko ze względu na przystępną formę montażu, ale także pomagają w oszczędzaniu.

Nie czekaj, skontaktuj się z nami i zadbaj o bezpieczeństwo swojej rodziny! Nasze usługi realizujemy na terenie całej Polski. Zadzwoń do wybranego oddziału i umów się na bezpłatną konsultację. Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge