Zmieniamy się dla Was. Już wkrótce nowa odsłona strony Kenpol Energy™ Zapraszamy do rejestracji na Portalu B2B!

Fotowoltaika: optymalizacja kosztów zużycia energii

Z roku na rok nasza świadomość na temat ekologii i zainteresowanie odnawialnymi źródłami energii wzrasta. Zarówno wśród osób prywatnych, rolnictwa, jak i firm. Kluczowym elementem jest projektowanie instalacji fotowoltaicznych, które odznaczają się wykorzystaniem dobrej jakości sprzętu, co prowadzi do wysokiej efektywności i optymalizacji kosztów inwestycji do płynącego z niej zwrotu.

Czy fotowoltaika się opłaca? Instalacja fotowoltaiczna służy do wytwarzania prądu z energii słonecznej. W jej skład wchodzą m.in. panele fotowoltaiczne. Cena paneli zależy od ich rodzaju, trwałości oraz sprawności. Całkowity koszt, jaki generuje fotowoltaika, zależy od mocy modułów i wielkości instalacji. Jednak fotowoltaika w Polsce z pewnością opłaca się ze względu na dostęp do praktyczne darmowego źródła energii przez długi okres czasu. Instalacja fotowoltaiczna to idealne rozwiązanie dla dużych firm, średnich przedsiębiorstw oraz domów jednorodzinnych. Instalacja paneli fotowoltaicznych to nie tylko ekologiczne rozwiązanie, ale także inwestycja w przyszłość. Fotowoltaika to innowacyjny i nowoczesny sposób pozyskiwania prądu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przez lata nie będziemy musieli martwić się rosnącymi cenami dostawy energii elektrycznej. Instalacja fotowoltaiczna to niezastąpione korzyści dla środowiska oraz naszego portfela.

FOTOWOLTAIKA

Chcesz mieć czyste powietrze i pełny portfel? Fotowoltaika to sposób wytwarzania energii elektrycznej za pomocą promieni słonecznych. To innowacyjne rozwiązanie uratuje nas od przytłaczających rachunków za prąd oraz goniącej nas nieubłaganej inflacji. Dosłownie wszędzie- na farmie, w domu lub w firmie… wszędzie zainstalować można panele fotowoltaiczne, których szczegółowe i dokładne wykonanie zapewni nam komfort finansowy na lata. Bądź świadomy ogromnego znaczenia ekologicznych, odnawialnych źródeł energii i zapoznaj się z naszą ofertą spersonalizowanych oraz zaawansowanych projektów instalacji fotowoltaicznych.

Doradztwo

Oferujemy profesjonalne doradztwo w zakresie fotowoltaiki oraz innych odnawialnych źródeł energii. Dzięki nam przekonasz się, że fotowoltaika to nie tylko oszczędne, ale także niesamowicie mądre rozwiązanie. Instalacja fotowoltaiczna to cały proces. Począwszy od składania wniosku aż do montażu. Jesteśmy do dyspozycji na każdym etapie przygody z odnawialnymi źródłami energii oraz oferujemy profesjonalną i kompleksową pomoc w szerokim zakresie.

Projektowanie

Najważniejszym czynnikiem inwestowania w instalacje fotowoltaiczną jest jej projektowanie. Wysokiej jakości sprzęt oznacza szczególną efektywność i optymalizacje kosztów inwestycji. Do Twojego projektu podchodzimy indywidualnie. Uwzględniamy lokalizację, ilość zużytej energii elektrycznej oraz wielkość i typ dachu. Jednak przede wszystkim, poprzez wzgląd na potrzeby klientów, staramy się zapewnić pewne i profesjonalne doradztwo zarówno w zakresie dofinansowania jak i montażu instalacji fotowoltaicznej.

Panele fotowoltaiczne i inwertery

Wysoka jakość oraz gwarancje producenta, którymi objęte są wszystkie produkty w ofercie KENPOL Energy gwarantują pewność i stabilizacje inwestycji. To właśnie profesjonalność i szeroki wybór usług prowadzi do zaufania i stabilizacji. Oferujemy m.in. moduły fotowoltaiczne firmy Ulica Solar Technology, Longi oraz inwertery firmy Huawei, oraz Growatt. Wszystkie produkty cechuje wysoka jakość, niska awaryjność i ponadprzeciętna wydajność.

Montaż i gwarancja

Montaż wykonany przez specjalistów pomoże cieszyć się profesjonalną oraz wydajną instalacją fotowoltaiczną. Zwracamy uwagę na kierunek ustawienia instalacji i nachylenie dachu. Dobrze przygotowany projekt pozwoli uniknąć błędów w montażu takich jak np. panele fotowoltaiczne w miejscu zacienienia.

Rozwiązania KENPOL Energy w zakresie OZE to bezpieczeństwo i gwarancja producencka, która nigdy nie zawiodła naszych klientów na każdym etapie współpracy. To aż 25-letnia gwarancja sprawności mocy oraz niezastąpione doświadczenie instalatorów, projektantów i doradców.Alabastrowa 20

Jak to działa?

Jaka jest zasada
działania paneli?

Na instalację fotowoltaiczną składa się kilka elementów, które współpracując sprawiają, że zielona energia trafia do naszych gniazdek: Panele fotowoltaiczne lub panele słoneczne – składają się z ogniw fotowoltaicznych, w których zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Licznik dwukierunkowy – mierzy przepływ prądu i umożliwia rozliczenie wyprodukowanej energii z wykorzystaną Falownik – jego zadaniem jest przekształcenie prądu stałego na prąd zmienny, a więc taki, który wykorzystujemy w naszych domach.

Dlaczego my?

Dlaczego warto
skorzystać z Kenpol Energy

Powinieneś wiedzieć, że panele fotowoltaiczne produkują znacznie więcej energii latem niż zimą. Właśnie dlatego nadwyżka prądu, jaka wytwarzana jest w okresie letnim, wykorzystywana jest, gdy brakuje nam słońca. W ciągu jednego dnia używasz zaledwie 30% prądu, jaki został pozyskany przez Twoją prywatną elektrownię fotowoltaiczną.

Cała reszta przekazywana jest sieci elektroenergetycznej, do której jesteś podłączony. Prąd z tej sieci jest Ci oddawany, gdy pobór energii elektrycznej jest większy niż aktualna produkcja z instalacji fotowoltaicznej, np. w czasie zimy lub w nocy. Nie możesz jednak zapomnieć o tym, że u dostawcy energii pozostanie 20% energii.

WhatsApp Image 2021-10-27 at 10.46.02 (2)

Pełny zakres usługi fotowoltaicznej

Oferujemy kompleksową opiekę na każdym etapie od projektu, poprzez montaż, jak również pomoc w wypełnieniu wniosku do programu dofinansowania i załatwienie wszelkich formalności, abyś mógł się cieszyć swoją instalacją

Montaż fotowoltaika Łódź panele, ogniwa i instalacje fotowoltaiczne dla firm i osób prywatnych

Pomiary

Kluczowym elementem instalacji fotowoltaicznych jest ich projekt oraz wykorzystanie dobrej jakości sprzętu, co prowadzi do wysokiej efektywności i optymalizacji kosztów inwestycji do płynącego z niej zwrotu.
W ramach naszej oferty proponujemy klientom zaawansowany, szczegółowy i spersonalizowany projekt instalacji fotowoltaicznej opracowywany na bazie naszego doświadczenia, rzetelnej wiedzy oraz najnowszych dostępnych na rynku rozwiązań. Przed rozpoczęciem współpracy zbieramy podstawowe dane związane z obiektem lub miejscem, gdzie docelowo ma zostać zainstalowana Twoja instalacja.

Jakie informacje mają wpływ na ostateczny wygląd i położenie Twojej inwestycji?

  1. Lokalizacja Sprawdzamy adres docelowej lokalizacji, ale również sposób zagospodarowania terenu, sąsiedztwo innych budynków, drzew czy stopień zacienienia działki.
  2. Ilość zużywanej energii elektrycznej Przygotuj swoje faktury za prąd. Sprawdzimy Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną, ilość osób zamieszkujących oraz możliwość rozbudowy instalacji w przyszłości, jeśli wystąpi większe zapotrzebowanie na energię.
  3. Wielkość powierzchni oraz typ dachu. Dobierzemy najlepszy sprzęt i obszar montażu, który pozwoli uzyskać jak najlepszy wynik Twojej instalacji.

Podczas pracy nad projektem koncentrujemy się na uzyskaniu pokrycia rocznego zapotrzebowania na energię elektryczną, biorąc pod uwagę potencjalne straty, które mogą występować np. podczas wahań temperatur, wydajności inwertera, zmieniającego się zacienienia czy zabrudzonej powierzchni paneli.

Wycena

Oferujemy kompleksową opiekę na każdym etapie procesu w tym również pomoc po zakończonej instalacji. Dostarczamy niezbędne dokumenty do jej zgłoszenia.

Instalacja

Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych jest podstawą ich efektywnej pracy oraz ma kluczowy wpływ na wydajność i opłacalność całej inwestycji.
Ułożenia paneli ma znaczący wpływ na uzysk, zwłaszcza gdy dach nie jest jednolity i występują na nim miejsca, które mogłyby częściowo zacieniać moduły.
W przypadku, gdy drzewa lub inne konstrukcje zacieniają dach, w miejscu, gdzie miałyby zostać umiejscowione panele, najczęściej zalecane jest usunięcie przeszkody.
Nie jest to jedyne rozwiązanie, w naszych projektach staramy się zoptymalizować działanie instalacji poprzez np. zastosowanie mikroinwerterów lub technologii half – cut, czyli modułów z ogniwami ciętymi na pół. Dzięki temu Twoja instalacja będzie pracować bez zakłóceń.

Gwarancja

Współpracując z Kenpol, macie Państwo pewność, że wszystkie produkty w ofercie objęte są gwarancjami producenckimi. Rekomendowani przez nas producenci dbają o wysoką jakość produktów, przy zachowaniu najwyższych standardów. Szeroki wybór produktów pozwala nam na dostosowanie sprzętu do potrzeb Państwa przydomowych lub firmowych instalacji. W sprzedaży posiadamy m.in. moduły fotowoltaiczne firmy Ulica Solar Technology. Cechuje je wysoka wydajność i niska awaryjność.

25-letnia gwarancja sprawności mocy
Każdy z naszych producentów zapewnia stałą moc swojego modułu. Jak wynika z udzielanych gwarancji, nie powinna ona być niższa niż 84%. Nawet po 25 latach użytkowania. Oczywiście, parametry mogą być różne, zależnie od wybranej firmy.

Doświadczenie
Kenpol to rodzinna firma z tradycjami, która istnieje już od 39 lat i ma na swoim koncie setki zadowolonych klientów. W naszym zespole posiadamy doświadczonych instalatorów, projektantów i doradców co gwarantuje najwyższy poziom usług.

Dotacja rządowa na własną mikroinstalację fotowoltaiczną „Mój Prąd 4.0”

15 kwietnia 2022 roku oficjalnie rozpoczęła się czwarta edycja programu Mój Prąd w wersji 4.0. Program wspiera inwestycje fotowoltaiczne, a wartość dofinansowania może wynieść nawet 20500 złotych. Jest to aktualnie najlepsze dofinansowanie dostępne na rynku. Gwarantuje nawet 25% zysku z własnej mikroinstalacji.

Ile jest pieniędzy: budżet programu „Mój Prąd 4.0”

Budżet programu ,,Mój Prąd 4.0” jest elastyczny i może zostać rozszerzony poprzez zainteresowanie dotacjami na instalację fotowoltaiczną. Dzięki dużej ilości zgłoszeń nawet budżet o wartości 855 złotych może stać się jeszcze większy. Właśnie taka sytuacja miała miejsce w poprzednich edycjach. Dlatego warto bardzo szybko złożyć wniosek do NFOŚiGW, ponieważ o przyznaniu dofinansowania decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Program „Mój Prąd 4.0”: zalety, fakty i mity

• FAKT- fotowoltaika to sposób na zmniejszenie szkodliwej emisji dwutlenku węgla (korzyści dla nas wszystkich);
• MIT- instalacja fotowoltaiczna nie opłaca się i nie przynosi żadnego zysku;
• ZALETA- oszczędność i rozwój- odnawialne źródła energii jako ważny aspekt polskiej energetyki;
• FAKT- 855 mln złotych to około 160-180 tys. instalacji fotowoltaicznych przy średnim dofinansowaniu (5 tys. złotych);
• MIT- instalacja fotowoltaiczna nie zwraca się, a jej wydajność szybko spada;
• ZALETA- Elektromobilność, skuteczniejsze bilansowanie energii oraz wypełnienie międzynarodowego zobowiązania Polski w zakresie OZE.

Do kogo skierowany jest program „Mój Prąd 4.0”?

Jaki jest warunek uzyskania dofinansowania? To tylko podpisanie kompleksowej umowy z Operatorem Sieci Dystrybucyjnej i oczywiście prawidłowe wypełnienie wniosku na czas. Jedyne co należy zrobić to przenieść się z net-metering’u na net-billing.
W systemie net-billing gwarancją jest dofinansowanie samej instalacji o 4 tysiące złotych lub nawet do 5 tysięcy przy zakupie innych elementów.

Dlaczego warto korzystać z programu ,,Mój Prąd 4.0”?

Przede wszystkim inflacja. Wszystko drożeje łącznie z prądem i kosztem instalacji fotowoltaicznej. Właśnie dlatego warto inwestować w przyszłość i zabezpieczyć się na lata. Fotowoltaika, która swoje wsparcie czerpie z programu „Mój Prąd 4.0” powinna zwrócić się w przeciągu 7,5 roku. To prosta inwestycja w naszą przyszłość. Dlatego nie zwlekaj i już teraz wyślij wniosek.

log 12
log 5
log 2
log 6
log 7

Fotowoltaika