Zmieniamy się dla Was. Już wkrótce nowa odsłona strony Kenpol Energy™ Zapraszamy do rejestracji na Portalu B2B!
Ekologiczny dom

Pewnie często zadajesz sobie pytanie: ,,Co tak naprawdę tworzy smog w domu i jak się od niego uwolnić?”. W dalszej kolejności próbujesz ustalić, który oczyszczacz powietrza na smog będzie najskuteczniejszy i spełni twoje oczekiwania. Jak zatem cieszyć się czystym powietrzem w mieszkaniu? – koniecznie czytaj dalej!

Walka ze smogiem: domowe sposoby

Niska temperatura, wysokie ciśnienie i brak wiatru tworzą idealne warunki dla powstawania smogu. Jak chronić się przed smogiem w domu? Sposoby na smog dość dość proste. I mimo że nie jesteśmy w stanie uchronić się przed skażonym powietrzem przebywając na zewnątrz, mamy prawo na czyste powietrze we własnym domu i dlatego warto używać oczyszczaczy powietrza.
Dzięki nim w sposób znaczący redukujemy negatywny wpływ smogu na organizm — nasz i naszych bliskich.

Co to w ogóle jest smog?

Zacznijmy najpierw od samego zjawiska smogu. Inaczej mówi się na niego ,,dym” lub ,,mgła” i mamy z nim do czynienia wtedy, kiedy w powietrzu występuje wysokie stężenie zanieczyszczeń różnego rodzaju: głównie dymu, pyłów, gazów, metali ciężkich i innych związków chemicznych oraz pary wodnej.

Co przyczynia się do powstawania smogu?

Na powstawanie smogu w największej mierze ma wpływ emisja zanieczyszczeń z pieców domowych, zakładów przemysłowych, a także różnych środków transportu drogowego. Jeśli weźmiemy pod uwagę gospodarstwa domowe, to często występuje sytuacja, że używane są nieekologiczne systemy grzewcze, zużywające nieodpowiednie paliwa, w których spala się niewłaściwe — a czasem nawet niedozwolone — tworzywa sztuczne. W takich przypadkach oczyszczanie powietrza powinno być niezbędnym krokiem w celu zapewnienia komfortowych i jak najzdrowszych warunków w domu.

Jak pozbyć się smogu z mieszkania?

Istnieją różne metody walki ze smogiem. W tym celu można m.in.:

  • zamontować nawiewniki okienne,
  • zakupić rośliny doniczkowe,
  • zastosować nawilżacze i oczyszczacze powietrza na smog,
  • zainwestować w rekuperację — wentylację z odzyskiem ciepła.

Najprostszym i zarazem najskuteczniejszym rozwiązaniem na każdą kieszeń wydaje się być inwestycja w oczyszczacz powietrza. Smog zostaje przepuszczony przez filtry w nim zawarte, i dzięki temu, do pomieszczenia wdmuchiwane jest czyste powietrze. Jednak na rynku dostępnych jest wiele tego typu urządzeń, przez co rodzi się dylemat związany z dokonaniem dobrego wyboru.

Walka ze smogiem: jaki oczyszczacz powietrza do domu kupić

Przy zakupie tego sprzętu, tak jak przy każdym innym urządzeniu, należy brać pod uwagę przede wszystkim jego cenę i parametry. Nie wszystko, co tanie jest dobre, jak również nie wszystko, co drogie ma najwyższą jakość. Trzeba mieć warunki finansowe, które pozwolą nabyć domowy filtr powietrza, a także pokryć wszystkie koszty eksploatacyjne z nim związane. Powinno się również koniecznie zaznajomić z wydajnością, skutecznością i głośnością oczyszczacza. Najchętniej kupowane są modele firm Sharp oraz Ideal.

Wybierając odpowiedni produkt, naszym zadaniem jest jedynie ustalenie, czego tak naprawdę oczekujemy od urządzenia i ile pieniędzy możemy na niego wydać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

CommentLuv badge